Domowe sposoby na potencję. Jak poprawić erekcję?

Problem z potencją dotyka dużą rzeszę mężczyzn. Jest to niestety wciąż wstydliwy temat dla nich samych, przez co długo zwlekają z wizytą u lekarza. Istnieje jednak wiele domowych sposobów, które pomagają w walce z erekcją. Warto pamiętać, że nie wszystkie schorzenia można wyleczyć we własnym zakresie. Dlatego najważniejsze to obserwacja własnego organizmu i ewentualna konsultacja z internistą. W dalszej części artykuły przedstawimy kilka domowych sposobów na przywrócenie satysfakcjonującej erekcji. 

Zaburzenia erekcji – przyczyny

Według wielu badań i statystyk na zaburzenia potencji cierpi prawie 2 mln mężczyzn w Polsce. Najwięcej zaburzeń obserwuje się w grupie wiekowej 41-50 lat. Niestety z pomocy lekarzy korzysta jedynie co dwudziesta osoba z zaburzeniami erekcji. Wstyd i brak właściwej wiedzy seksualnej sprawia, że polscy mężczyźni wolą wykonywać działania na własną rękę. W ten sposób mają nadzieje, że uda się oszczędzić im wstydu przed lekarzem i przed partnerką lub partnerem.

Zaburzenia erekcji to konsekwencja bardzo wielu innych schorzeń i zaniedbań. Do najpopularniejszych należą m.in.

  • zmiany hormonalne;
  • uszkodzone naczynia krwionośne penisa;
  • choroby tj. cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, problemy z nerkami;
  • zaburzenia neurologiczne;
  • permanentne zmęczenie;
  • stres, stany lękowe i depresja;
  • zła dieta;
  • papierosy, alkohol, narkotyki;
  • brak ruchu.

Ku radości wielu mężczyzn, wiele przypadków zaburzenia erekcji można wyleczyć domowymi sposobami. Dzięki temu zmiana w codziennych nawykach zwiększy satysfakcję i pewność siebie w sypialni.

Domowe sposoby na potencję

Pierwszym sposobem, aby poprawić swoją potencję, jest zwiększenie aktywności fizycznej. Regularnie wykonywane ćwiczenia nie tylko wzmacniają organizm, ale pozytywnie wpływają na męski hormon – czyli testosteron. Podczas regularnym treningom zwiększa się jego ilość w organizmie mężczyzny. Dodatkowo aktywność fizyczna pomaga poprawić budowę ciała, a to z kolei pozytywnie wpłynie na psychikę.

Kolejnym domowym sposobem na poprawienie erekcji jest odpowiednia dieta. Warto zadbać o to, aby dieta była zbilansowana i bogata w odpowiednie minerały. Do najważniejszych należą m.in. cynk, arginina oraz witamina E. Należy pamiętać również o to, aby unikać, lub ograniczyć, produktów, w których znajdują się cukry złożone oraz tłuszcze nasycone.

Bardzo istotnym elementem w życiu każdego człowieka jest relaks. Niestety ze względu na szybkie tempo, przepełnieni jesteśmy stresem oraz nieprzyjemnymi bodźcami. Stres jest jednym z najpopularniejszych przyczyn zaburzenia erekcji. Dlatego szukajmy sposób, aby rozładować stres. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie ze stresem sami, to warto udać się do psychoterapeuty, który pomoże nam go zwalczyć.

Domowych sposób na poprawę potencji jest wiele. Pamiętać należy jednak, że pierwszym krokiem do poprawienia erekcji jest pozbycie się wstydu. Problemy z potencją dotyka wielu mężczyzn w Polsce, a pomoc u specjalisty jest na wyciągnięcie ręki. Tylko szczera i świadoma reakcja na problem, z którym się borykasz, przybliży Cię do powrotu do pełnej sprawności.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top